Hradecká sýpka

Program

14 - 18h
komentované prohlídky
Každou 1/2 hodinu nebo dle zájmu si můžete prohlédnout budovu bývalého Družstevního obilního skladiště z roku 1903. Seznámíte se s historií i aktuálním stavem objektu, který nedávno unikl demolici. Z kapacitních důvodů doporučujeme rezervace na emailu info@hradeckasypka.cz Vstup do objektu je na vlastní nebezpečí.
15h
Medvěd Wrr – po přečtení zavřít!
/ o pohádce z prostředí Hradecké sýpky
Michal Široký a Jaromír Štejnar se snaží přivést děti zpět ke čtení a vzbudit v nich zájem o knihy. V boji o dětskou pozornost, který svádí četba knih s tablety, telefony nebo počítači, se knížky dostávají často na druhou kolej. Hlavní hrdina jejich knihy medvěd Wrr, objevuje kouzlo knih. V jeho světě, podobně jako v tom našem skutečném, se může snadno stát, že Vás kniha svým příběhem naprosto pohltí. Celý příběh začíná právě v prostorách Hradecké sýpky.
15.30-18h
Stopy, objekty a instalace
/ výtvarný workshop
Součástí volně přístupného výtvarného workshopu, kterým Vás provedou lektorky Klára Svobodová a Jana Nechvátalová bude tvorba originálního grafického materiálu. Účastníci workshopu budou pracovat s předměty nalezenými na místě, jenž poslouží jako tiskové matrice k tvorbě rozměrných pláten, která se následně stanou instalací, jenž obohatí prostory sýpky. Druhá část workshopu, která bude následovat bude zahrnovat práci s nalezenými předměty a tvorbu objektů a instalací z nich přímo na místě.
18h
Revitalizace industriálních objektů a jejich další využití
/ přednáška a diskuze
Ing. arch. Karolína Vojáčková představí vybrané příklady využití průmyslového dědictví a rozličné přístupy k jejich dalšímu využití.
Hradecká sýpka
/ přednáška a diskuze
Plány na rekonstrukci a vizi další využití objektu představí současný majitel objektu Jakub Matoušek. Následovat bude diskuzní panel nejen o objektu, ale i dalším směřování rozvoje této lokality města v návaznosti na připravovaný územní plán.
20h
Noví Lidé
/ koncert
Noví Lidé jsou královehradecké dark wave duo pro které jsou charakteristické minimalistické aranže a české texty. Materiál z pozitivně přijatého debutové alba Světlo a stín představí v unikátních prostorách a specifické scénografii.
21h
Ikarie XB 1
/ projekce filmu
(88min, 1963) Jediné klasické královehradecké kino Bio Central pro Vás vybralo digitálně resturovanou verzi legendárního snímku režiséra Jindřicha Poláka. Dobrodružná cesta vesmírem v jednom z nejslavnějších českých sci-fi filmů. Let kosmické lodi Ikarie XB 1, která se v červnu 2163 vydala se čtyřicetičlennou posádkou do vesmíru, k planetám souhvězdí Alfa Centauri.

Vstup do objektu je na vlastní nebezpečí!


Hradecká sýpka
Partnerem akce je Statutární město Hradec Králové, Bio Central, ZUŠ Střezina a MENU.